Wykładowca: dr hab. n. med. Halina Ey-Chmielewska i gościnnie w wykładzie IV dr. n. med. Michał Paulo
Zapis wideo szkolenia pt. Algorytm postępowania w dysfunkcjach stawów skroniowo-żuchwowych
Czas trwania: 6 godz.
Cena: 690 zł, Punkty edukacyjne: 6 pkt.
Zapis wideo szkolenia pt. Algorytm postępowania w dysfunkcjach stawów skroniowo-żuchwowych.
Link do filmów dostaną Państwo na e-maila po opłaceniu zamówienia.
Temat: Algorytm postępowania w dysfunkcjach stawów skroniowo-żuchwowych
Wykład I. Diagnostyka różnicowa chorób okolicy stawów skroniowo-żuchwowych. Klasyfikacje i ich ocena przydatności dla lekarza dentysty praktyka.
Wykład II. Wizualizacja stawów skroniowo-żuchwowych RTG, USG, KT, MR i CBCT. Zalety i wady poszczególnych technik.
Wykład III. Planowanie terapii jako protokół postępowania w zależności od charakteru i nasilenia objawów chorób stawów skroniowo-żuchwowych z uwzględnieniem innych specjalności medycznych.
Wykład IV. Terapia z wykorzystaniem wybranych technik behawioralnych oraz mechnoterapia wg Włocha.
Wykład V. Deprogramatory, szynoterapia krótkoczasową i długoczasowa, przebudowa zwarcia, rokowanie.
Wykład VI. Fizykoterapia, jonoforezy, hialuronidaza, preparaty dostawowe, kinesiotaping, botox.
Dr hab. n. med. Halina Ey-Chmielewska ukończyła studia na Wydziale Lekarskim, oddział stomatologii w Pomorskiej Akademii Medycznej roku 1975. Od roku 1979 do stycznia 2021 roku zatrudniona w Katedrze i Zakładzie protetyki stomatologicznej Pomorskiej Akademii Medycznej (od 2010 w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym) w Szczecnie, jako młodszy asystent, asystent, adiunkt, starszy wykładowca, adiunkt dydaktyczny. Obecnie emerytowany samodzielny pracownik naukowo-dydaktyczny PUM. Posiada specjalizacje: I stopnia z stomatologii ogólnej oraz II stopnia z protetyki stomatologicznej.
Uczestniczyła i ukończyła liczne kursy doskonalące z dziedziny stomatologii oraz protetyki w kraju i zagranicą w tym: roczne szkolenie z dziedziny profilaktyki ortodontycznej, kurs podstawowy z zastosowania techniki ultrasonograficznej w diagnostyce czasu rzeczywistego ssż, kurs podstawowy z zastosowania w diagnostyce aksjograficznej urządzeń Arcus-digma Cadiax-Camma i Zebris CaVo . Kurs podstawowy i zawansowany z zastosowania toksyny botulinowej w medycynie estetycznej. Jest autorką i współautorką 7. monografii i 60. prac naukowych, które zostały opublikowane w czasopismach recenzowanych polskich i zagranicznych. W tym 4. prac w anglojęzycznych czasopismach z Impact Faktor.
Doktorat w 1996 roku tytuł „Próba zastosowania techniki ultrasonograficznej do potwierdzenia diagnozowania, planowania i obserwacji odległych wyników leczenia dysfunkcji bólowych stawów skroniowo-żuchwowych”. W roku 2012 obrona rozprawy habilitacyjnej tytuł „Wybrane metody diagnostyki instrumentalnej i klinicznej i ich weryfikacja w terapii zaburzeń czynności stawów skroniowo-żuchwowych ze szczególnym uwzględnieniem aspektów tribologicznych w oparciu o własny materiał kliniczny”.
Uczestniczy czynnie w życiu zawodowym jako wykładowca w trakcie konferencji naukowych organizowanych przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz kursów do specjalizacji z protetyki stomatologicznej organizowanych przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Jest współorganizatorem i wykładowcą szkolenia ustawicznego organizowanego przez Okręgowe Izby Lekarskie w Zielonej Górze, Wrocławiu i Białymstoku.
Zapisy i informacje:
Aleksandra Kowalińska, +48 509 912 963, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wspierane przez iCagenda